Selecteer een pagina

Met warmte energie besparen

door | 28 september 2017

Ervoor zorgen dat de energierekening omlaag gaat is voor veel boeren en tuinders een aangename lastenverlichting. Er zijn verschillende manieren om hiervoor te zorgen. De meest bekenden zijn misschien wel het plaatsen van zonnepanelen of het na-isoleren. Waar minder snel aan gedacht wordt, is de mogelijkheid om met de warmte die vrijkomt in het proces, het gasverbruik te verlagen.
We staan er vaak onvoldoende bij stil hoeveel bruikbare energie we onbenut laten. Warm water en warme lucht wat tijdens de processen vrijkomt, is op relatief eenvoudige wijze te gebruiken. Zonnecollectoren en energiesystemen met warmtepompen zijn bij uitstek geschikt om warmte her te gebruiken. Johan Schuitemaker, productmanager bij LTO Ledenvoordeel legt uit: ‘Wat opvalt is dat er veel aandacht is voor zonnepanelen. Een zonnepaneleninstallatie is in principe een op zichzelf staand systeem. Je legt panelen op je dak, je stopt de stekker in het stopcontact en het systeem draait.’

Schuitemaker vervolgt: ‘Zonnecollectoren en energiesystemen met warmtepompen worden een integraal onderdeel van je systeem. Ik kan mij voorstellen dat dit best even spannend kan zijn omdat je in tegenstelling tot zonnepanelen, deze systemen niet zomaar uit kunt zetten door de stekker eruit te trekken. Zonnecollectoren en energiesystemen met warmtepomp grijpen in op je gehele systeem. Tegelijkertijd is het een enorm voordeel van het systeem omdat je weer begint bij de basis. Je tekent het proces opnieuw uit en geeft je systeem een update. Hiermee optimaliseer je je warmtevraag. Het is juist een kans om te kijken hoe je je gasverbruik drastisch kunt verlagen.’

Broodje aap verhaal?

Het gasverbruik verminderen tot wel 75%. Dat klinkt geweldig maar is het ook de waarheid? LTO Ledenvoordeel zocht het uit. Johan Schuitemaker legt uit: ‘Het is mijn taak om marktonderzoek te doen. Ik heb gekeken naar welke producten passen bij onze leden en met welke producten onze leden echt geholpen zijn om het gasverbruik te verlagen. Producten die interessant zijn vergelijk ik vervolgens met elkaar. Ik stel een pakket van eisen op en vraag op basis daarvan verschillende offertes aan, ik verdiep mij in de productspecificaties en ik ga in gesprek met boeren en tuinders die het product al gebruiken. Met betrekking tot zonnecollectoren en energiesystemen met warmtepompen ben ik bij diverse boeren langs geweest om te kijken hoe de systemen werken en om te controleren of de gasbesparingen daadwerkelijk gehaald worden.’

Er komt behoorlijk wat kijken bij een selectieprocedure. Maar het is belangrijk dat dit secuur gebeurd. ‘We willen het beste aanbod in de markt voor onze leden selecteren. Bovendien wil ik controleren of de leveranciers eerlijk zijn en dat de gemelde besparing daadwerkelijk haalbaar is. Door marktonderzoek te doen op papier en in de praktijk, ben ik ervan overtuigd dat we leveranciers geselecteerd hebben die de leden echt verder helpen om hun gasverbruik te verlagen. G2Energy voor zonnecollectoren en R&R systems/Nibe voor het energiesysteem met warmtepomp komen als beste uit de bus,’ aldus Schuitemaker.

Gasbesparing, loont altijd
- 5%

Tot wel 60% besparen op de gasrekening en ook nog 5% factuurkorting

Lees verder

2 jaar garantie

2 jaar volledige garantie, service & onderhoud op het warmtepompsysteem

Lees verder